Türkiye'nin birleştiren gücü...

Türkiye Geneli Yaklaşan Etkinlikler

Facebook Twitter Youtube Linkedin

Bilgi Merkezi

Bilal Peker

İnegöl Mobilya Kümelenmesi Derneği, Genel Sekreter 

Karantina günlerinde insanların evlerindeki mobilyaları değiştirmek öncelik sırasında biraz aşağılarda kalıyor. Hem iç pazarda hem dış pazarda Covid dolayısıyla bir talep azalması söz konusu. İşlerimiz nispeten daha durgun. beklentimiz karantina bitiminden sonra hem iç pazarda hem dış pazarda işlerimizin hızlanması yönünde.

Küme çalışmaları olarak bizim yapmayı düşündüğümüz Hindistan fuarımız var, dördüncüsünü yapacaktık bu sene. Romanya B2B vardı, Ukrayna’ya gidecektik bunların hepsi iptal oldu şu an için. Eğitimler yaptık, online eğitimler hem dış ticarete dönük hem pazarlamaya dönük hem şirket sahiplerinin moda tabiriyle liderlik yönlerini geliştirmeye yönelik faaliyetlerimiz oldu.

Başka çalışmalarımız da biz kendi çapımızda yılda yıl da dört ya da beş B2B yapıyorduk. Kendi ihtiyaçlarımızı göz önünde bulundurarak bir yazılım firması ile B2B platformu geliştirdik. Kümedeki diğer arkadaşlarımızda ilgilenen olursa, bilgi almak isteyen olursa tabi ki onlarla da bu gelişmeleri paylaşacağım.

Dediğim gibi bu yazılımdaki özellik zoom üzerinden yayın yapıp bir ön planlama gerek kalmaksızın, sanki yurt dışına gitmişsiniz de orda yaptığınız PR çalışmasından bahsetmiyorum ön çalışma için, o gün otel salonunda sizi ziyaret eder gibi insanların ziyaret edebileceği bir platform üzerinde çalışıyoruz. Bakalım inşallah o tamamlanacak.

Ayrıyeten üyelerimizin e-ticarette çalışmaları vardı. Bu dönemde e-ticaretin önemini hepimiz gibi onlarda kavradı. Hem ortak bir e-ticaret çalışması söz konusu hem de bireysel olarak e-ticarete dönük faaliyetlerini artırıyorlar.

kümelerden gelişmeler