Türkiye'nin birleştiren gücü...

Türkiye Geneli Yaklaşan Etkinlikler

Facebook Twitter Youtube Linkedin

Bilgi Merkezi

Durmuş Kumru

Bursa Mobilya Sektörü Kümelenmesi, Küme Başkanı

Mobilya sektörü 2020 yılına hızlı bir başlangıç yapmıştı. Bu hızlı süreç Sağlık Bakanlığımızın ve hükümetimizin başarılı çalışmaları neticesinde Mart ayı ortalarına kadar iç piyasada perakende hareketliliğini korudu. Salgının kaçınılmaz şekilde ilerlemesinin sonucunda sektörümüz en çok Nisan ayında etkilenmiş ve ortalama yüzde 10 kapasite ile çalışmış görüldü. Mayıs ayında ise kontrollü bir şekilde normalleşme süreci şu anda başlamış gözüküyor. Çünkü tam kapasite olmasak da belirli bir oranda ziyaretçileri kontrollü şekilde almaya başladı.

Öngörümüz sektörümüzün eski kapasitesine ulaşması bir yıl gibi bir zaman alacağını öngörüyoruz biz. Tabi hammadde ve malzeme tedariğinde sorun yaşamaz isek. Bu süreçte dijital pazarlamanın ne kadar önemli olduğunu herkes gibi sektörümüzde fark etmiştir.

Mobilya Ur-Ge’si ve komite olarak hemen girişimlere başlamış bulunmaktayız. Yürüttüğümüz Ur-Ge çalışmasının ilk faaliyeti olarak sayın Prof. Ziya Güvenç hocamızla beraber kümenin önemini içeren tam günlük bir eğitim işledik. Ve hemen akabinde Ur-Ge çalışmalarımızın online olarak pazarlanması, sunumu, satış stratejisini mobilya komitemizle istişarelere başladık.Özet olarak her alanda olduğu gibi dijital çağ başlamış bulunuyor mobilya sektöründe de.

kümelerden gelişmeler